70th D-Day anniversary in Normandy

Pomniki, cmentarze, pola bitew

70th D-Day anniversary in Normandy

Postby CleaneR[SBS] » Sat Feb 22, 2014 12:27 pm

W tym roku przypada 70-cio lecie lądowania w Normandii. Zamierzamy się z kolegą wybrać, w linku podaję namiary na program, jest dość obfity i trwa ok 2 miesiące, z większym lub mniejszym natężeniem spotkań/imprez.
Na dzień dzisiejszy będziemy jechali z Coventry autem z przeprawą w Dover. Jest też opcja pociągiem z Londynu, ale to muszę prześledzić. Termin 5-8 czerwca, godzina wyjazdu jeśli autem to w nocy, żeby dotrzeć w czwartek rano na miejsce.
Moja żona z córeczką, nie za bardzo chcą jechać głownie, ze względu na córę, będzie się po prostu nudzić, ma prawie 5 lat. Więc jeśli pojedziemy autem, będę miał 2 miejsca wolne.
Ze spaniem jest trochę problemów, bo wszystko w okolicy zarezerwowane, jeszcze szukam, w ostateczności zostaje pole namiotowe lub parking i spanie na ławeczce, ale co tam dla nas, kiedyś sypiałem w lesie, pod gołym niebem, szczęśliwy gdy miałem pałatkę.
http://www.dday-overlord.com/eng/commemorations_normandy_2014_program.htm
"Oto widzę ojca swego. Oto widzę matkę swoją, siostry swoje i braci. Oto widzę długi szereg tych, którzy byli przede mną. Oto ich zew, bym zajął wśród nich miejsce w Valhalli... gdzie bohaterowie żyją wiecznie."
User avatar
CleaneR[SBS]
 
Posts: 36
Joined: Sun Feb 16, 2014 11:27 am
Location: Coventry

Return to Miejsca pamięci

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron