Karpatczykami nas zwali

Książki, filmy, internet

Re: Karpatczykami nas zwali

Postby Sebol » Tue Dec 20, 2011 10:30 pm

Sprawdzę moje wydanie jak tylko się rozpakuje ;) , a tym czasem może Adam coś napisze bo chyba też ma tą pozycję :roll:
Sebol
 
Posts: 887
Joined: Tue Jun 29, 2010 10:24 pm

Re: Karpatczykami nas zwali

Postby przemek85 » Thu Dec 22, 2011 4:07 pm

Tak definytywnie zbraklo papieru przy moim wydaniu ;) Znalazlem opis na allegro;


Treść aukcji:

KARPATCZYKAMI NAS ZWALI.AUTOR;TADEUSZ RADWANSK.WYDAWNICTWO.MON.WARSZAWA 1978r.OPRAWA MIĘKKA Z OBWOLUTĄ.OGÓLNY STAN KSIĄŻKI BDB,MINUS.FOTOGRAFIE W TEKSCIE.STR.365.FORMAT;13x19,5 Cm.POLECAM!TADEUSZ RADWANSKI,ŻOŁNIERZ WRZEŚNIA 1939r.PO PRZEDARCIU SIĘ Z OBOZU DLA INTERNOWANYCH NA WĘGRZECH DO WOJSKA POLSKIEGO NA BLISKIM WSCHODZIE WALCZYŁ W TOBRUKU I NA PUSTYNI LIBIJSKIEJ,A TAKŻE JAKO DOWÓDCA 4 KOMPANI 3 BATALIONU 3 DSK-WE WŁOSZECH NAD RZEKĄ SANGRO,POD MONTE CASSINO I NAD RZEKĄ CHIENTI,GDZIE DRAMATY POSZCZEGÓLNYCH OSÓB PRZERODZIŁY SIE W DRAMAT JEDNOSTEK,A ODWAGA I MĘSTWO NIEWIELU ZNACZYŁY TAK WIELE-W OKREŚLONEJ SKALI I MIEJSCU.SPIS TREŚCI;1).OD AUTORA.2).POCZĄTEK DROGI.3).NA BLISKIM WSCHODZIE.4).W OŚRODKU ZAPASOWYM BRYGADY.5).PRZYDZIAŁ DO BRYGADY.6).ZNOWU REORGANIZACJA.7).W IRAKU I LIBANIE.8).NA ZIEMI WŁOSKIEJ-WALKI NA SANGRO.9).NA PIERWSZEJ LINI POD MONTE CASSINO.10).DUGIE NATARCIE.11).SMUTNY ŻOŁNIERSKI LOS.12)CO BYŁO POTEM.13).POWRÓT DO KRAJU.14).INDEKS NAZWISK.

link;http://archiwumallegro.pl/karpatczykami_nas_zwalitadeusz_radwanski-857713947.html

Brakuje u mnie nastepujacych rozdzialow;
12).CO BYŁO POTEM.13).POWRÓT DO KRAJU.
Dziwne wydaje sie iz obydwie ksiazki wydane byly w tym samym czasie.W jednej mamy powrot do kraju, w drugiej niema mowy o dalszych losach autora.Sprawa ociera sie o polityke; i niemam zamiaru docierac dlaczego.Bardzo lubie te ksiazke i poprostu dokupie druga wersje z happy endem ;) :)
Image
User avatar
przemek85
 
Posts: 463
Joined: Sat Sep 24, 2011 8:11 am

Re: Karpatczykami nas zwali

Postby Kangur AIF » Fri Dec 23, 2011 10:49 pm

Rzuciłem z ciekawości okiem na moje wydanie tej książki i też o dziwo mam takie jak Ty czyli bez rozdzialików:

12) CO BYŁO POTEM
13) POWRÓT DO KRAJU

Musze to sprawę "obadać" :)
"Dumny to kraj, który ma bohaterów... biedny to kraj, który ich potrzebuje"
Kangur AIF
 
Posts: 169
Joined: Sun Dec 12, 2010 8:04 am
Location: Poland

Re: Karpatczykami nas zwali

Postby Kangur AIF » Fri Dec 23, 2011 10:59 pm

No i już wiadomo wszystko, wychodzi na to że były 2 wersje tej książki:
- jedna ma 322 strony (czyli ta co mamy)
- druga ma o ponad 40 więcej czyli 366 stron ;)

Czyli trzeba się zaopatrzyć w tę drugą, obszerniejszą 8-)
"Dumny to kraj, który ma bohaterów... biedny to kraj, który ich potrzebuje"
Kangur AIF
 
Posts: 169
Joined: Sun Dec 12, 2010 8:04 am
Location: Poland

Re: Karpatczykami nas zwali

Postby Sebol » Tue Jan 17, 2012 8:04 pm

Też mam wydanie bez tych dwóch rozdziałów, moje jest pierwsze, a być może sukces książki skłonił autora w kolejnym wydaniu do dopowiedzenia dalszych swoich losów. Nie myślę że jest to sprawa jakiejś cenzury, bo jak widać oba wydania wyszły w tym samym roku.

Pozdrawiam
Sebol
 
Posts: 887
Joined: Tue Jun 29, 2010 10:24 pm

Previous

Return to Źródła wiedzy

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron