ABWO 2011

Byliśmy tam i tam i ...

Re: Holandia 2011

Postby czaja » Mon Aug 22, 2011 9:35 pm

Ja też będę maszerował ja też ;) żubr
A tak a propos ktoś przeszedł cały marsz z brenem, albo inaczej czy zdarzyło się że ktoś nie przeszedł?
Żeby rekonstrukcja miała smaczek raz włóż pełny raz ślepaczek
User avatar
czaja
 
Posts: 269
Joined: Tue Jun 29, 2010 10:30 pm

Re: Holandia 2011

Postby Sebol » Mon Aug 22, 2011 9:47 pm

czaja wrote:Ja też będę maszerował ja też ;) żubr
A tak a propos ktoś przeszedł cały marsz z brenem, albo inaczej czy zdarzyło się że ktoś nie przeszedł?


To ja mogę zacząć przyjmować zakłady - żeby zdopingować naszego kulomiota :lol: :lol: :lol:

p.s ...a pas już masz? :twisted:
Sebol
 
Posts: 887
Joined: Tue Jun 29, 2010 10:24 pm

Re: ABWO 2011

Postby marcin belgia » Wed Aug 24, 2011 7:02 am

teraz nie sciemniam - w 2009 na 65 rocznicy byli chlopaki z australii w polskich mundurach. Jeden niosl brena i... zamdlal :) POwaznie mowie, konczyl marsz na jeepie a brena wzial ktos inny :))) ja tez mialem przez chwile brena - bo kupile w Beltring ale go sprzedalem bo jest "nie wygodny" do noszenia :) :) Nie to zeby byl za ciezki :twisted:
Image
The best league in the world...
User avatar
marcin belgia
 
Posts: 81
Joined: Sat Dec 25, 2010 9:33 pm

Re: ABWO 2011

Postby Sebol » Wed Aug 24, 2011 8:56 am

I właśnie dlatego przed każdym eventem połączonym z jakimś wysiłkiem fizycznym należy, ba a nawet trzeba trenować.
Ja na ten przykład przed każdym PE biegam - żeby przede wszystkim wzmocnić nogi.
Co do noszenia Brena to wydaje mi się że chyba jest bardziej przyjazny niż mg34 - 2 lata temu na Detling wziąłem sobie za punkt honoru przetrwać imprezę dumnie krocząc z mg na ramieniu, przetrwałem, ale na drugi dzień nie czułem ramienia.
Sebol
 
Posts: 887
Joined: Tue Jun 29, 2010 10:24 pm

Re: ABWO 2011

Postby Kosynier » Fri Sep 02, 2011 9:47 am

# Thursday 15th: Set up camp.
# Friday 16th: Set up camp. Official opening campsite. Friday afternoon: under construction.
# Saturday 17th: Parachute Jump Ginkel Heath. Race to the Bridge and display at Hartenstein.
# Sunday 18th: Small tour. Commemoration Airborne Cemetery. Remembrance March (re-enactment groups). IMPORTANT NOTICE! MARCH STARTS AT 13.00 hours !! Inspection and line up at 12.45 hours !!

Tak ze tez wazne wiedziec :twisted:

“The 10 ABWO commandments”

An ABWO participant…

1. does not commit theft within the camp
2. and definitely not outside the camp
3. adheres to the traffic regulations within the camp
4. and even more so outside the camp
5. respects his/her fellow ABWO camp participants
6. and equally the inhabitants of/visitors to Oosterbeek and environs
7. might occasionally be a little tipsy within the camp
8. but never totally inebriated (in uniform) outside the camp
9. wears his/her uniform and carries his/her armaments within the camp and during the organised events but (preferably) attends the festivities in Oosterbeek in ‘civvies’.
10. Carrying or transporting of weapons other than at registered events is not permitted.

On behalf of the ABWO committee

Dick Timmerman
Chairman
Image"Polskie żołnierzy przyjezdzace ze wszystkich krajów , walcza o wolność innych narodów,Lecz umieraja zawsze z myślą o Polsce ."
When one man says to another,"I know what let's do today, let's play the war game."... everybody dies !
User avatar
Kosynier
 
Posts: 407
Joined: Mon Sep 20, 2010 10:50 am
Location: Na drugi stronie kanalu la manche

Re: ABWO 2011

Postby stary1skc » Mon Sep 05, 2011 8:30 am

Na 60 rocznicy zaliczyłem marsz z Brenem, do tego całą drogę śpiewaliśmy. Wyczynem było wejście na Monte Cairo z brenasem trasą beż ścieżek i cała zarośnięta chaszczami. Do tego pogoda trudniejsza...
stary1skc
 
Posts: 10
Joined: Tue Sep 14, 2010 8:50 am

Re: ABWO 2011

Postby marcin belgia » Mon Sep 05, 2011 9:03 pm

czy kazdy ma na helmie godlo 8 kompanii? Jak nie to juz malowac ! W "naszym" obozie przyjmowani sa tylko wojacy z 8 kompanii :)
Image
The best league in the world...
User avatar
marcin belgia
 
Posts: 81
Joined: Sat Dec 25, 2010 9:33 pm

Re: ABWO 2011

Postby Andrzej » Mon Sep 05, 2011 11:32 pm

A my som z 2 kompani z plutonu por. Kuli ;)

A tak z innej beczki niestety nie jadę :evil: .......praca....... :evil:
_______________________________
Pozdrawiam

Andrzej Mazur

Image

"W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze,
to jest niedobrze"

ks. Jan Twardowski
User avatar
Andrzej
 
Posts: 789
Joined: Tue Jun 29, 2010 10:12 pm
Location: Kettering

Re: ABWO 2011

Postby Kosynier » Tue Sep 06, 2011 7:56 am

Dla tych ktore jada :D
http://translate.google.fr/translate?sl ... 02&act=url

Powaznie ! W Militaria magazyn jest zawiadomienie z by grupy rekonstrukcji wyslali zdecjie , tak ze mam w pomyszlu tez wyslac artykul do tego magazyn o Polacy na uroczystości w Holandji lub do innego magazyn o ktorym juz tutaj pisalem UNIFORMES Magazyn .

Czy to was interesuje ???
Image"Polskie żołnierzy przyjezdzace ze wszystkich krajów , walcza o wolność innych narodów,Lecz umieraja zawsze z myślą o Polsce ."
When one man says to another,"I know what let's do today, let's play the war game."... everybody dies !
User avatar
Kosynier
 
Posts: 407
Joined: Mon Sep 20, 2010 10:50 am
Location: Na drugi stronie kanalu la manche

Re: ABWO 2011

Postby marcin belgia » Tue Sep 06, 2011 4:28 pm

No to bedzie artykul! Zrobimy dobre zdjecia i heja!

Panowie, bedziemy brudni tak jak walczacy zolnierze ! wszystko ma byc combat a nie jak na defilade :)

Andrzej - zaczaruj ale przyjedz! :o Nie moze Ciebie tam zabraknac! Nie to, ze Adam i Sebol nie wystarcza :)
Image
The best league in the world...
User avatar
marcin belgia
 
Posts: 81
Joined: Sat Dec 25, 2010 9:33 pm

PreviousNext

Return to Nasze rekonstrukcje

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests

cron