70-ta rocznica powstania 3 Dywizji Strzelców Karpackich

Byliśmy tam i tam i ...

70-ta rocznica powstania 3 Dywizji Strzelców Karpackich

Postby przemek85 » Wed May 02, 2012 6:41 pm

70 lat temu z połączenia 9 i 10 Dywizji z Samodzielną Brygadą Strzelców Karpackich, powstała 3 Dywizja Strzelców Karpackich.Z tej okazji w zeszłą niedzielę, Związek Karpatczyków 3DSK, zaprosił nas na uroczysty obiad.Nie były to główne uroczystości, lecz jedynie przedsmak tych najważniejszych w które odbędą się w Polsce.Dzień rozpoczęliśmy od mszy w kościele garnizonowym, skąd udaliśmy się do POSKu.Tam w "Łowiczance" zasiedliśmy do obiadu.Jak zwykle świetna okazja do posłuchania opowieści weteranów, do nauczenia się wielu ciekawych rzeczy jak np.skróty ;) :) Ja z Andrzejem zasiedliśmy naprzeciwko Zbigniewa Ducha, syna generała Ducha.Natomiast Sebastian z Adamem zasiedli przy bardzo sympatycznym weteranie umilającym im czas wierszykami i frontowymi melodiami, granymi na harmonijce ustnej :) Świetnie spędzony czas, przy okazji jednej w historii 70-tej rocznicy ;)

Przy obiedzie;

Image

Przy obiedzie cz2;

Image

Pamiątkowe zdjęcie z weteranami;

Image

Z Panią Kazimierą;

Image
Image
User avatar
przemek85
 
Posts: 463
Joined: Sat Sep 24, 2011 8:11 am

Re: 70-ta rocznica powstania 3 Dywizji Strzelców Karpackich

Postby Andrzej » Wed May 02, 2012 9:37 pm

Dzięki Przemek za zdjęcia. Atmosfera była super. Część artystyczna świetna ;). Miałem tylko nadzieję, że jednak będzie więcej weteranów :(. Nie ma co się jednak oszukiwać była to najprawdopodobniej ostatnia okrągła rocznica obchodzona z weteranami :(.
_______________________________
Pozdrawiam

Andrzej Mazur

Image

"W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze,
to jest niedobrze"

ks. Jan Twardowski
User avatar
Andrzej
 
Posts: 789
Joined: Tue Jun 29, 2010 10:12 pm
Location: Kettering

Re: 70-ta rocznica powstania 3 Dywizji Strzelców Karpackich

Postby Sebol » Thu May 03, 2012 7:06 pm

...kilka fotek...


Image

Image

Image

Image

Image


...świetna atmosfera i mile spędzony czas ;)
Sebol
 
Posts: 887
Joined: Tue Jun 29, 2010 10:24 pm

Re: 70-ta rocznica powstania 3 Dywizji Strzelców Karpackich

Postby Andrzej » Thu May 03, 2012 8:19 pm

Seba, świetne zdjęcia ;)
Na przedostatnim jesteśmy z Panem pułkownikiem Głowackim (o ile dobrze pamiętam :oops: ) z Pułku 4. Pancernego "Skorpion".
_______________________________
Pozdrawiam

Andrzej Mazur

Image

"W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze,
to jest niedobrze"

ks. Jan Twardowski
User avatar
Andrzej
 
Posts: 789
Joined: Tue Jun 29, 2010 10:12 pm
Location: Kettering

Re: 70-ta rocznica powstania 3 Dywizji Strzelców Karpackich

Postby Kosynier » Fri May 04, 2012 8:25 am

Andrzej wrote:Seba, świetne zdjęcia ;)
Na przedostatnim jesteśmy z Panem pułkownikiem Głowackim (o ile dobrze pamiętam :oops: ) z Pułku 4. Pancernego "Skorpion".


Gratuluje !!!!!!!! By wam prosilem o " wyjaśnienie " Bo piszecie o ludzie ale ten ktore tam nie byl to nie wiem o kogo chodzi .
Ktore jest syn Generala Ducha ? Kto jest ta pani ? A tez kto jest Pan pułkownik Głowackim ?

Dziekuje :D
Image"Polskie żołnierzy przyjezdzace ze wszystkich krajów , walcza o wolność innych narodów,Lecz umieraja zawsze z myślą o Polsce ."
When one man says to another,"I know what let's do today, let's play the war game."... everybody dies !
User avatar
Kosynier
 
Posts: 407
Joined: Mon Sep 20, 2010 10:50 am
Location: Na drugi stronie kanalu la manche

Re: 70-ta rocznica powstania 3 Dywizji Strzelców Karpackich

Postby Kangur AIF » Fri May 04, 2012 10:33 pm

Gratulacje chłopaki, fajne i klimatyczne fotki. ;)

Jako człek zboczony na punkcie szczegółów etc mam zastrzeżenie do "postaci" Adama - panie furażerka... ;)
Czemu jakoś tak nieregulaminowo na drugą stronę założona? Panie plutonowy czemu Pan nie zrugał za to strzelca Czaji? :D

A tak poważnie - zwracajcie uwagę na takie szczegóły, rzekł bym bardzo ważne przy oddtwarzaniu postaci.

Co do Pana pułkownika Głowackiego - pozytywna postać.
Znam go osobiście, miałem okazję spotkać się z nim kilka razy, pierwszy raz w 2009 roku na Święcie "Skorpionów" w Opolu.
W tym samym roku na Cassino podczas uroczystości z okazji rocznicy bitwy pułkownik podszedł do nas i powiedział tak: "Chłopaki chodźcie idziemy na piwo bo oni tak pie... od rzeczy, że chce się rzygać od tego ich gadania" (mowa o przemówieniach dygnitarzy państwowych etc).
Po za tym cięty jest na Andersa, na wydawane przez niego rozkazy i wogóle m.in kilka razy to podkreślił, że Anders za rozkaz wysłania czołgów na Gardziel powinien stanąć przed trybunałem wojskowym etc.
Lubie za to chłopa, ma zdrowe podejście do sprawy ;)
"Dumny to kraj, który ma bohaterów... biedny to kraj, który ich potrzebuje"
Kangur AIF
 
Posts: 169
Joined: Sun Dec 12, 2010 8:04 am
Location: Poland

Re: 70-ta rocznica powstania 3 Dywizji Strzelców Karpackich

Postby przemek85 » Mon May 07, 2012 11:05 am

Pani Ola Rogalska (córka p.Franciszka Szuty) przesłała mi trochę zdjęć do użytku dla grupy.Zrobione zostały one podczas dalszej części uroczystości 70-lecia już w Polsce.A oto jej krótka relacja;

byłam z tatą i z kombatantami na 70 tej rocznicy powstania 3 Diwizji w Warszawie i chciałam Wam też przesłać do kolekcji. Wróciliśmy przedwczoraj – było bardzo wzruszające. Pierwszy dzień składali wieńce przy pomniku nieznanego żołnierza i popołudniu był wykład gdzie też byli reenaktorzy (nie pamiętam z której części Polski). Drugi dzień (3 go maja) byliśmy na Mszy w archikatedrze św. Jana Chrzciciela a potem na uroczyściach na Placu Zamkowym. http://www.tvn24.pl/12690,1743392,0,1,k ... omosc.html
Mieliśmy też zaproszenie do garden party w ogrodzie Pałacu Prezydentskim.
Trzeci dzień było pochowanie prochów śp.Majora Lisa na cmentarzu wojskowym na Powązkach (pierw Msza w Katedrze Polowej Wojska Polskiego)


A oto "nasi" londyńscy karpatczycy w Warszawie;

Image
By rysiek85 at 2012-05-07

Image
By rysiek85 at 2012-05-07

Image
By rysiek85 at 2012-05-07

Image
By rysiek85 at 2012-05-07

Pani Oli dziękujemy ;) :)
Image
User avatar
przemek85
 
Posts: 463
Joined: Sat Sep 24, 2011 8:11 am

Re: 70-ta rocznica powstania 3 Dywizji Strzelców Karpackich

Postby czaja » Tue May 08, 2012 8:50 pm

Kangur AIF wrote:Jako człek zboczony na punkcie szczegółów etc mam zastrzeżenie do "postaci" Adama - panie furażerka... ;)
Czemu jakoś tak nieregulaminowo na drugą stronę założona? Panie plutonowy czemu Pan nie zrugał za to strzelca Czaji? :D

Pedzę z wyjaśnieniami a tak a propos dlaczego zawsze ja mam coś nie tak :roll:
Szanowny człeku zboczony ;) otóż jak zauważyłeś na zdjęciach stoję zawsze po lewej stronie a więc furażerka po lewej a jak wiesz lewa plus lewa daje prawą :twisted:
A na poważnie to nie miałem zielonego pojęcia, że istnieje nakaz noszenia na prawa, więc dziękuję człeku... ;) za poradę i obiecuję, że już więcej nie bede :)
Żeby rekonstrukcja miała smaczek raz włóż pełny raz ślepaczek
User avatar
czaja
 
Posts: 269
Joined: Tue Jun 29, 2010 10:30 pm

Re: 70-ta rocznica powstania 3 Dywizji Strzelców Karpackich

Postby Sebol » Tue May 08, 2012 9:58 pm

czaja wrote:...
Pedzę z wyjaśnieniami a tak a propos dlaczego zawsze ja mam coś nie tak :roll:



Adaś lepiej się czujesz teraz :lol: :lol: :lol: :twisted:


Image

:D :D :D
Sebol
 
Posts: 887
Joined: Tue Jun 29, 2010 10:24 pm

Re: 70-ta rocznica powstania 3 Dywizji Strzelców Karpackich

Postby czaja » Wed May 09, 2012 6:38 am

O prosze to mi sie podoba :D
Żeby rekonstrukcja miała smaczek raz włóż pełny raz ślepaczek
User avatar
czaja
 
Posts: 269
Joined: Tue Jun 29, 2010 10:30 pm

Next

Return to Nasze rekonstrukcje

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests

cron