Święto Zmarłych na cmentarzu w Newark on Trent

Byliśmy tam i tam i ...

Re: Święto Zmarłych na cmentarzu w Newark on Trent

Postby Piotr Smolański » Wed Oct 31, 2012 7:24 pm

przemek85 wrote:A co do chuliganów;


Nie było w ogóle mowy o żadnych "chuliganach". Nie było tam ani "chuliganów", ani "kiboli". Byli tam kibice.

przemek85 wrote:Mówiąc szczerze nie doszukiwałbym się w pogodniach symboli poganizmu; pokolenie kibiców słuchające "Honoru" już dawno odeszło w nie pamięć, a z nim cała neopogańska ideologia.


Zupełnie nie o tym mówiłem. Znicz, pochodnia, flara, światełko przy ołtarzu - to wszystko razem dokładnie ten sam symbol. Zapewniam że starszy niż Chrześcijaństwo i nawet starszy niż Judaizm.

przemek85 wrote:Teraz w większości klubów chodzi o chuliganke dla samej chuliganke bez uzasadniania ;)


Tak, tak mówią w telewizji czyli jest to prawda.
Piotr Smolański
 
Posts: 36
Joined: Fri Oct 12, 2012 10:14 am

Re: Święto Zmarłych na cmentarzu w Newark on Trent

Postby przemek85 » Wed Oct 31, 2012 8:55 pm

Dobra kibice; jednak znając wielu z tych kibiców wiem że sami mimo poprawności często określają się mianem chuliganów.
Ja niestety w ustawkach ani nawet spontanicznych mordobiciach nie widze rzadnego mistycyzmu ani więszej iodeologii.
Wogóle to temat dawno już odszedł od uroczystości.
Mogę zapewnić Cię Piotrze że informacji mych nie biorę ani z TVNu ani tym bardziej sprzed komputera.

Podsumowanie;Światowid kocha wszystkich kibiców ;)
Image
User avatar
przemek85
 
Posts: 463
Joined: Sat Sep 24, 2011 8:11 am

Re: Święto Zmarłych na cmentarzu w Newark on Trent

Postby Maciek » Wed Oct 31, 2012 9:44 pm

Proponuję, aby wątek o "roli kibica w życiu codziennym" przenieść do innego działu. Trochę odbiegamy od głównego tematu ;)
"We do not beg for freedom - we fight for it."
User avatar
Maciek
 
Posts: 258
Joined: Wed Jun 30, 2010 7:06 pm
Location: Purfleet, Essex

Re: Święto Zmarłych na cmentarzu w Newark on Trent

Postby czaja » Wed Oct 31, 2012 9:50 pm

Witam
Gratuluje wyjazdu, po zdjęciach widać, że było ciekawie a po wpisach, że jeszcze ciekawiej ;)
Żeby pogaduszka nie obyła się beze mnie dorzucę i swoje trzy grosze (a może i piec ;) )
To, że byli kibice fajnie ale, że flary na cmentarzu? trąbkę zrozumiem ale nie flary i flagi na plotach to nawet nie próbuję tego podciągać pod patriotyzm bo to nie ma z tym nic wspólnego. Inaczej byście mówili gdyby pod słowem patriotyzm ktoś rozwiesił tęczowe flagi i propagował, że wtyczka nie musi iść do gniazdka ale do wtyczki :twisted:
Sebol wrote:Z tego co ja się orientuje uroczystości w Newark były organizowane pod nazwą "Zaduszek w Newark" - a jak wiadomo Zaduszki to nie dzień Wszystkich Świętych, więc nie widzę również powodu dlaczego by nasi kibice, mieli nie świętować tego dnia flarami i flagami bo przecież inni robią to np. po przez koncerty, przedstawienia teatralne czy występy w tym dniu jakim są podkreślam Zaduszki. A to, że wypadły one w tym roku przed dniem Wszystkich Świętych to wcale nie znaczy, że uroczystości dotyczyły tylko tego dnia.

Seba ja jeszcze nie widziałem żadnego koncertu tudzież przedstawienia teatralnego na cmentarzu ale może w twoich stronach to normalka natomiast w moich tego się nie praktykuje.
A na zakończenie gratuluje wyjazdu i pewnie czas zamknąć ten temat bo to nie jest forum ideologiczno-teologiczno-piłkarskie a rekonstruktorów a co byśmy nie powiedzieli to i tak Dziadek Mróz jest najważniejszy (ach ci komuniści :lol: ) ;)
pozdrawiam Adam
Żeby rekonstrukcja miała smaczek raz włóż pełny raz ślepaczek
User avatar
czaja
 
Posts: 269
Joined: Tue Jun 29, 2010 10:30 pm

Re: Święto Zmarłych na cmentarzu w Newark on Trent

Postby Sebol » Wed Oct 31, 2012 10:17 pm

Adam, przemawia za Tobą zaściankowość...
Ale żeby Ci udowodnić, że takie rzeczy mają miejsce proszę:

http://www.youtube.com/watch?v=xqJIhHiWBpU

Więc nie kpij ze mnie...
Sebol
 
Posts: 887
Joined: Tue Jun 29, 2010 10:24 pm

Re: Święto Zmarłych na cmentarzu w Newark on Trent

Postby czaja » Wed Oct 31, 2012 10:31 pm

Rozumiem, że po tym nostalgicznym i pełnym żalu utworze fortepianowym wystąpił zespół kibiców z flarami, flagami, szalikami i okrzykami na cześć swoich klubów??
Ty to masz porównania
Żeby rekonstrukcja miała smaczek raz włóż pełny raz ślepaczek
User avatar
czaja
 
Posts: 269
Joined: Tue Jun 29, 2010 10:30 pm

Re: Święto Zmarłych na cmentarzu w Newark on Trent

Postby Sebol » Wed Oct 31, 2012 10:34 pm

czaja wrote:Rozumiem, że po tym nostalgicznym i pełnym żalu utworze fortepianowym wystąpił zespół kibiców z flarami, flagami, szalikami i okrzykami na cześć swoich klubów??
Ty to masz porównania


Zarówno Ty jak i Ja tam nie byliśmy, a relacje nt. tego jak to się odbywało są lekko mówiąc sprzeczne ze sobą więc nie pajacuj...

Mój komentarz dotyczy tylko i wyłącznie charakteru tej imprezy oraz błędnego opisania wątku.
Sebol
 
Posts: 887
Joined: Tue Jun 29, 2010 10:24 pm

Re: Święto Zmarłych na cmentarzu w Newark on Trent

Postby czaja » Wed Oct 31, 2012 10:46 pm

Sebol wrote:Adam, przemawia za Tobą zaściankowość...
Sebol wrote:więc nie pajacuj...

W obrzucaniu mnie inwektywami przy wszystkich zawsze byłeś dobry ... chociaż w tym byłeś i nadal jesteś dobry :twisted:
Żeby rekonstrukcja miała smaczek raz włóż pełny raz ślepaczek
User avatar
czaja
 
Posts: 269
Joined: Tue Jun 29, 2010 10:30 pm

Re: Święto Zmarłych na cmentarzu w Newark on Trent

Postby peterh35 » Wed Oct 31, 2012 10:48 pm

Witam
Widze dyskusja bardzo goraca ,na poczatek chcialem podziekowac za wizyte Andrzejowi i Mackowi :D tego brakowalo, a reszta znam z autopisji jestem tam co rok ,5 lat temu praktycznie tylko SPK i angielskie rodziny przychodzily na te uroczystosc garstka mlodej emigracji. Z roku na rok jest nas wiecej dzieki wlasnie tym kibicom zjawiaja sie nowi ,co rok MC zapowiada delegacje z wiencem od Polish Footbal Club wiec nie jest to cyrk jednorazowy ,fantastycznie zachowanie , po odegraniu Hymnu Polskiego i Angielskiego zapalili flary az 2szt. gdzie po wypaleniu zostaly zadeptane i uprzatniete,to fakt lekka przesada z wykrzykiwaniem nazw klubowych ale to juz jak wszyscy sie rozchodzili,pelna kultura podczas calej uroczystosci-tego nie mozna zaprzeczyc
Mam nadzieje ze tak jak napisal Maciek w przyszlym roku FTF wystawi warte Honorowa
Bo jesli naprawde SPK sie rozwiaze to nie bedzie komu juz dbac o pamiec poleglych

Pozdrawiam
User avatar
peterh35
 
Posts: 22
Joined: Sun Jan 16, 2011 8:09 pm
Location: Lincoln/Lincolnshire

Re: Święto Zmarłych na cmentarzu w Newark on Trent

Postby Piotr Smolański » Wed Oct 31, 2012 11:46 pm

przemek85 wrote:Dobra kibice; jednak znając wielu z tych kibiców wiem że sami mimo poprawności często określają się mianem chuliganów.


Co jest cechą charakterystyczną każdej obrażanej grupy. Czarni mówią o sobie "czarnuchy", My z kolegami umawiającymi się na marsz 11.11 mówimy o sobie "faszyści", erpegowcy mówią o sobie "sataniści" i tak dalej. Grupa wobec której jakaś inna wpływowa grupa używa obelg często te obelgi przejmuje jako ironiczną autoidentyfikację. Widzę zero podstaw aby o tych ludziach mówić językiem TVNu. Można by jeszcze dorzucić że "faszyzujący kibole" albo "obłąkani z nienawiści narodowcy" czy podobny język dyskursu publicznego. Ci ludzie nie dali mi żadnej podstawy aby obrzucać ich obelgami. Żadnej. Nie słyszałem z ich strony żadnych tekstów pod adresem rekonstruktorów o "popaprańcach" czy "przebierańcach", więc elementarna uprzejmość nakazywałaby ze swojej strony z takimi etykietami się powstrzymać.

przemek85 wrote:Ja niestety w ustawkach ani nawet spontanicznych mordobiciach nie widze rzadnego mistycyzmu ani więszej iodeologii.


OK, ja byłem na jakimś innym cmentarzu i przy jakiejś innej uroczystości. Mam nagrane kilkanaście minut filmu i nijak nie umiem na nim dostrzec tego mordobicia. Ale ja to widać dziwne i selektywne oczy mam i kamerę też selektywną.

Dla mnie koniec tematu. Starczy mi codziennego udowadniania że nie jestem wielbładem, nie będę tego robił jeszcze za innych. Myślę że przywódcy tych ludzi są do znalezienia w sieci. Poproś ich w miarę uprzejmie aby jako chuligani od mordobić i podpalania czego tam nie pokazywali się więcej na tym cmentarzu i zostawili tę uroczystość dwójce rekonstruktorów jako reprezentantom całej angielskiej młodej polonii. Będzie kameralnie.
Piotr Smolański
 
Posts: 36
Joined: Fri Oct 12, 2012 10:14 am

PreviousNext

Return to Nasze rekonstrukcje

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron