Sten Mk.5 - budowa repliki

Te bardziej i mniej koszerne ;)

Sten Mk.5 - budowa repliki

Postby Sebol » Sun Oct 10, 2010 4:13 pm

Witam

Pomysł na zbudowanie repliki zrodził się w mojej głowie jakieś 4 miesiące temu podczas mojej rozmowy z Andrzejem nt. kosztów kupna zdekowanego Mk.5,opłacalności takiej transakcji itp.
Postanowiłem wtedy że spróbuje podjąć wyzwanie budowy tego pm-u.
Pracę rozpocząłem od starannego studiowania zdjęć,planów wersji Mk.2 oraz kompletowaniu części których wykonanie było by zbyt trudne lub też niewykonalne w domowych warunkach.
Miałem o tyle szczęście że dawno temu (1998?) jeszcze w Polsce nabyłem oryginalna kolbę do tego modelu za kwotę 50zł na targu w Bytomiu.
Resztę części zakupiłem ze sklepu wysyłkowego z USA (wydałem ok.200$).

Przyjąłem że replika będzie modelem,w którym lufa będzie niewyjmowana jak można to było zrobić w oryginale (żeby nie prowokować głupich dyskusji).
Będąc w Polsce,wraz ze znajomym tokarzem zabrałem się za wykonanie brakujących elementów:

Frezowanie,toczenie wiercenie:
Image

Image

Zamek i dźwignia:
Image

Pasowania osłony mechanizmu spustowego:
Image

Image
Po spawaniu i malowaniu:
Image

Image

Image

Ma on jeszcze kilka braków,wprawne oko dojrzy brakujące szczegóły ale myślę że efekt końcowy jest zadowalający :?:
Mam też już pomysł na zrobienie mocowania bagnetu na lufie.


Pozdrawiam
Sebol
 
Posts: 887
Joined: Tue Jun 29, 2010 10:24 pm

Re: Sten Mk.5 - budowa repliki

Postby Sebol » Sun Oct 17, 2010 6:03 pm

Poprawiałem chwyt pistoletowy oraz przybył jeden szczegół :)

Image
Sebol
 
Posts: 887
Joined: Tue Jun 29, 2010 10:24 pm

Re: Sten Mk.5 - budowa repliki

Postby Sebol » Tue Jul 19, 2011 1:28 pm

Długo za mną chodziła myśl o niedoskonałości mojej repliki w stosunku do oryginału tzn. braku możliwości zamontowania bagnetu :( .
Wczoraj wreszcie uporałem się z tym problemem, wykorzystując do tego celu końcówkę z E-tool'a. Po przez odpowiednie dopasowanie (obcięcie jej oraz lufy repliki, a następnie połączenie ich odcinkiem śruby M10) uzyskałem zamierzony efekt i teraz bez problemu mogę zakładać na moją replikę Mk.V "pig stick", bez obawy że posieje bagnet w polu ;)

Image

Image

Image
Sebol
 
Posts: 887
Joined: Tue Jun 29, 2010 10:24 pm

Re: Sten Mk.5 - budowa repliki

Postby marcin belgia » Wed Jul 27, 2011 4:48 pm

nie to, ze sie czepiam ale popracuj jeszcze nad chwytem. Moge zalatwic kopie chwytu za 30 funtow.
pozaty, super!
Image
The best league in the world...
User avatar
marcin belgia
 
Posts: 81
Joined: Sat Dec 25, 2010 9:33 pm

Re: Sten Mk.5 - budowa repliki

Postby Sebol » Wed Jul 27, 2011 6:35 pm

marcin belgia wrote:nie to, ze sie czepiam...


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Spoko Marcin wiem że nie jest doskonały, ale spróbuję coś z niego wycisnąć jak tylko dorwę na Detling oryginał od szefa grupy 89FSS to sobie go pomierzę ;)

Kurcze 30f !!! za kopię ? za przedni oryginał dałem 25 $

Pozdro
Sebol
 
Posts: 887
Joined: Tue Jun 29, 2010 10:24 pm

Re: Sten Mk.5 - budowa repliki

Postby marcin belgia » Wed Jul 27, 2011 6:58 pm

wyglada o niebo lepiej niz te wyroby z PLu. Mialem takiego i dziekuje. Ten twoj wyglada naprawde dobrze.
Image
The best league in the world...
User avatar
marcin belgia
 
Posts: 81
Joined: Sat Dec 25, 2010 9:33 pm

Re: Sten Mk.5 - budowa repliki

Postby enfield » Tue Sep 06, 2011 11:16 am

No cóż nie da się ukryć, że replika Sebola w porównaniu z produkcją która dysponujemy to inna liga, ale koszt był też inny i w chwili kiedy je kupowaliśmy alternatywy nie było. Obecnie pojawił się nowy producent i jest szansa że wyklepie coś sensowniejszego.
Dobra replika brytyjskiej broni to w Polsce wciąż poważny problem, z asg wyszedł tylko Sten Mk II który idealny nie jest, z karabinów są Denixowe SMLE na które też lepiej spuścić zasłonę milczenia.
Repliki Brenów powalają tandetnym wykonaniem i koszmarną masą (chyba ze 20 kg). Dostęp do deko stoi otworem ale w praktyce jest to zabawa dla nielicznych, bo ceny są dwukrotnie wyższe niż na zachodzie i do tego trzeba jeszcze to cholerstwo rejestrować co wymaga oczywiście stosownych procedur i opłat. Tak więc na razie nie zanosi się żebyśmy biegali z czymś ciekawszym.
enfield
 
Posts: 42
Joined: Tue Sep 14, 2010 8:01 pm

Re: Sten Mk.5 - budowa repliki

Postby bruno » Fri Jan 06, 2012 1:19 pm

Well done ! I'm impressed !

:D
User avatar
bruno
 
Posts: 8
Joined: Thu Jul 14, 2011 12:18 pm
Location: Switzerland


Return to Nasze graty

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron