Fish & chips

Fish & chips

Postby Jurgen » Sun Jun 26, 2011 10:08 am

Moze nie wszyscy wiedza ale bylo to jedyne jedzenie ktore nie podlagalo reglamentacji (rzezc jasna w UK) podczas II wojny swiatowej. :)
"Tylko krowa nie zmienia pogladow"... Czasem fajnie jest obronic swoje poglady i pozostac jeszcze przez chwile beztroska krowa.
"Zycie to jest to co nam sie zdarza gdy mamy plany"
Jurgen
 
Posts: 63
Joined: Thu Apr 07, 2011 7:41 pm
Location: Kraina deszczowcow- Worcester

Re: Fish & chips

Postby sgt. Parker » Tue Nov 22, 2011 10:30 am

Serio, dzięki za to info bo nie miałem o tym pojęcia. Ale czy to znaczy, że ziemniaki też nie były reglamentowane? Czyli produkcja własna była wystarczająca czy tyle przywożono konwojami, że nie było potrzeby reglamentowania?
User avatar
sgt. Parker
 
Posts: 3
Joined: Tue Nov 22, 2011 9:14 am

Re: Fish & chips

Postby Sebol » Tue Nov 22, 2011 11:31 am

Z tego co ja pamiętam z lekcji historii, to w chwili wejścia Wielkiej Brytanii do 2 wojny światowej, nastąpiły duże zmiany gospodarcze, tzn. przestawienie się na gospodarkę wojenną. Zmiany te pociągnęły za sobą również rolnictwo gdyż zdawano sobie sprawę z tego iż własna pozycja geograficzna nie jest idealna, a jak pamiętamy w fazie wczesnej wojny, panowanie niemieckiej Kriegsmarine na szlakach handlowych w latach 1939-41, było dużym zagrożeniem dla gospodarki kraju.
Pomimo tego że statki US, które były państwem neutralnym w tym czasie, przedzierały się przez blokadę, ale nie pokrywały one zaopatrzenia wyspy w wystarczającym stopniu.

I tak Anglia z tego co ja pamiętam Anglicy powiększyli obszary rolnicze o prawie 70% w stosunku do stanu sprzed wojny.
Myślę że to jest odpowiedź - czemu mieli ziemniaków w brud :roll: :lol:
Sebol
 
Posts: 887
Joined: Tue Jun 29, 2010 10:24 pm

Re: Fish & chips

Postby Jurgen » Sun Dec 16, 2012 12:35 pm

Do tego dochodzi fakt ze od (bodaj) okresu I w.s. brytole zaczeli polawiac masowo (trawlery) ryby na morzu polnocnym co w owym czasie bylo uznawane za nieograniczone zrodlo ryby...
"Tylko krowa nie zmienia pogladow"... Czasem fajnie jest obronic swoje poglady i pozostac jeszcze przez chwile beztroska krowa.
"Zycie to jest to co nam sie zdarza gdy mamy plany"
Jurgen
 
Posts: 63
Joined: Thu Apr 07, 2011 7:41 pm
Location: Kraina deszczowcow- Worcester


Return to Ciekawostki II WŚ

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron