Polskie smaczki...

Wiadomo ;)

Polskie smaczki...

Postby Jurgen » Fri Apr 08, 2011 7:26 pm

Pragne tutaj wrzucac wszystko co "promuje" polski czyn zbrojny II wojny swiatowej

Na poczatek moje ulubione muzeum Bovington Camp i... Jedyny w nim eksemplarz drugiego najbardziej znanego czolgu brytyjskiego II wojny swiatowej czyli Cromwell'a w... polskim malowaniu :)

Image

Przepraszam za jakosc zdjecia za ktora nalezy "podziekowac" mojemu szwagrowi :)

Image


"Wiewiora" jest tez na White Scout Car

Image
"Tylko krowa nie zmienia pogladow"... Czasem fajnie jest obronic swoje poglady i pozostac jeszcze przez chwile beztroska krowa.
"Zycie to jest to co nam sie zdarza gdy mamy plany"
Jurgen
 
Posts: 63
Joined: Thu Apr 07, 2011 7:41 pm
Location: Kraina deszczowcow- Worcester

Re: Polskie smaczki...

Postby peterh35 » Fri Apr 08, 2011 8:08 pm

:D spoko w tym roku wybieram, sie Tam do Bovington na Tank festiwal wiec oblukam to z bliska
Warto odwiedzic Imperial War Muzeum w Duxford cos sie naszego tam znajdziemy :D
Obraz 133.jpg
Imperial War Muzeum Duxford
Obraz 133.jpg (70.72 KiB) Viewed 19017 times
Attachments
Obraz 190.jpg
Imperial War Muzeum Duxford
Obraz 190.jpg (70.89 KiB) Viewed 19017 times
User avatar
peterh35
 
Posts: 22
Joined: Sun Jan 16, 2011 8:09 pm
Location: Lincoln/Lincolnshire

Re: Polskie smaczki...

Postby Andrzej » Fri Apr 08, 2011 9:44 pm

Jurgen wrote:Na poczatek moje ulubione muzeum Bovington Camp i... Jedyny w nim eksemplarz drugiego najbardziej znanego czolgu brytyjskiego II wojny swiatowej czyli Cromwell'a w... polskim malowaniu :)

Muzeum jest super :) Byłem tam kilka lat temu. W zeszłym roku zrobili tam "przemeblowanie". Muszę tam jeszcze raz pojechać.

peterh35 wrote:Warto odwiedzic Imperial War Muzeum w Duxford cos sie naszego tam znajdziemy :D

Duxford jest rewelacyjne. Ale z tymi "polonikami" to ciekawa sprawa.
T-34 z wyraźnym orłem na wieży ... ale załoga w ruskich mundurach :twisted:
Spitfire w polskim malowaniu stoi, o ile mnie pamięć nie myli w hangarze poświęconym w całości Bitwie o Anglię. Problem tylko w tym, że dywizjon ten jeszcze wtedy nieistniał :twisted:
W hangarze "lądowym" oprócz T-34 jest jeszcze coś polskiego :) Nasza, wrześniowa armatka przeciwpancerna. Był też scout-car w barwach dywizji Maczka. W głównym hangarze, w dziale poświęconym wojskom powietrzno-desantowym jest wózek transportowym skonstruowany przez naszych spadochroniarzy. I o ile się nie mylę to w Duxford jest/było ISU-152 z orłem.
_______________________________
Pozdrawiam

Andrzej Mazur

Image

"W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze,
to jest niedobrze"

ks. Jan Twardowski
User avatar
Andrzej
 
Posts: 789
Joined: Tue Jun 29, 2010 10:12 pm
Location: Kettering

Re: Polskie smaczki...

Postby Jurgen » Fri Apr 08, 2011 10:56 pm

No to wrzucamy do wora kolejny przyklad o ktorym niedawno bylo glosno wiec pewnie wiecie o co chodzi ale "kolekcja" musi byc pelna :)

http://www.youtube.com/watch?v=avYI55zpwsc

Tak na marginesie mam kontakt z Pania ktora wyrezyserowala ten film i obiecala mnie poinformowac kiedy bedzie cos wiadomo na temat premiery w Polsce.
Ciekawostka jest fakt iz scenariusz napisal maz (jak sadze) w/w Pani a jego nazwisko jest bez watpienia niemieckiego pochodzenia... (!)
"Tylko krowa nie zmienia pogladow"... Czasem fajnie jest obronic swoje poglady i pozostac jeszcze przez chwile beztroska krowa.
"Zycie to jest to co nam sie zdarza gdy mamy plany"
Jurgen
 
Posts: 63
Joined: Thu Apr 07, 2011 7:41 pm
Location: Kraina deszczowcow- Worcester

Re: Polskie smaczki...

Postby Jurgen » Fri Apr 08, 2011 11:16 pm

Nastepny "smaczek" :D

Nie wiem czy znacie, firma angolska a koszulka w stalej sprzedazy choc cena wyjatkowa jak i ona sama...
Firma wypuscila piec koszulek o tematyce Battle of Britain z czego jedna polska.

Image


Jezeli ktos zainteresowany a nie wiedzial wczesniej moge podac linka na strone.
"Tylko krowa nie zmienia pogladow"... Czasem fajnie jest obronic swoje poglady i pozostac jeszcze przez chwile beztroska krowa.
"Zycie to jest to co nam sie zdarza gdy mamy plany"
Jurgen
 
Posts: 63
Joined: Thu Apr 07, 2011 7:41 pm
Location: Kraina deszczowcow- Worcester

Re: Polskie smaczki...

Postby Jurgen » Sun Apr 10, 2011 8:51 am

W dziedzinie modelarstwa niektore firmy "odrobily lekcje" :)

Dragon- Dragon Armor 1:72

Image

Image

1 Pulk Artylerii Zmotoryzowanej, 1 Polskiej Dywizji Pancernej- Falaise 1944.

Image

Image

2 Pulk Pancerny, 1 Polskiej Dywizji Pancernej- Holandia 1944.

Image

Image

2 "Warszawska" Dywizja Pancerna- Wlochy 1945. Tutaj drobna ciekawostka, bo z tego co sie orientuje w tej serii zostal wypuszczony Firefly tylko w dwoch malowaniach, pierwszy przedstawiony powyzej a drugi w niemieckim jako pojazd zdobyczny... Ktos angolom sprzedal malego slapa w policzek :)
"Tylko krowa nie zmienia pogladow"... Czasem fajnie jest obronic swoje poglady i pozostac jeszcze przez chwile beztroska krowa.
"Zycie to jest to co nam sie zdarza gdy mamy plany"
Jurgen
 
Posts: 63
Joined: Thu Apr 07, 2011 7:41 pm
Location: Kraina deszczowcow- Worcester

Re: Polskie smaczki...

Postby Jurgen » Tue Apr 12, 2011 8:01 pm

I koejny przyklad na to ze do niektorych dotarla wiadomosc ze tez walczylismy w tej wojnie :)

Image

P51 Horbaczewskiego

Image

Thunderbolt Gladycha

To te o ktorych pisalem w dziale Modelarskim ze obowiazkowo trzeba je bylo miec :)

I taka mala ciekawostka na koniec. Nie zrzymajcie sie ze to nie polska jednostka tylko poczytajcie i zwroccie uwage na "ciekawa" naszywke przedstawiona w artykule :D

http://en.wikipedia.org/wiki/Queen%27s_Royal_Hussars
"Tylko krowa nie zmienia pogladow"... Czasem fajnie jest obronic swoje poglady i pozostac jeszcze przez chwile beztroska krowa.
"Zycie to jest to co nam sie zdarza gdy mamy plany"
Jurgen
 
Posts: 63
Joined: Thu Apr 07, 2011 7:41 pm
Location: Kraina deszczowcow- Worcester

Re: Polskie smaczki...

Postby Sebol » Tue Apr 12, 2011 9:14 pm

Jurgen wrote:...
I taka mala ciekawostka na koniec. Nie zrzymajcie sie ze to nie polska jednostka tylko poczytajcie i zwroccie uwage na "ciekawa" naszywke przedstawiona w artykule :D

http://en.wikipedia.org/wiki/Queen%27s_Royal_Hussars


...znamy,znamy ;)

viewtopic.php?f=17&t=152

Pozdro
Sebol
 
Posts: 887
Joined: Tue Jun 29, 2010 10:24 pm

Re: Polskie smaczki...

Postby Jurgen » Tue Apr 12, 2011 9:23 pm

I dobrze, i tak trzymac ale tutaj musialo sie znalezc dla porzadku :)
"Tylko krowa nie zmienia pogladow"... Czasem fajnie jest obronic swoje poglady i pozostac jeszcze przez chwile beztroska krowa.
"Zycie to jest to co nam sie zdarza gdy mamy plany"
Jurgen
 
Posts: 63
Joined: Thu Apr 07, 2011 7:41 pm
Location: Kraina deszczowcow- Worcester


Return to Hyde Park

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron