Modelarstwo

Wiadomo ;)

Modelarstwo

Postby Jurgen » Sat Apr 09, 2011 8:13 am

Czy jest tutaj ktos kto sie w to bawi?
Jakas wymiana doswiadczen, kolekcje?
"Tylko krowa nie zmienia pogladow"... Czasem fajnie jest obronic swoje poglady i pozostac jeszcze przez chwile beztroska krowa.
"Zycie to jest to co nam sie zdarza gdy mamy plany"
Jurgen
 
Posts: 63
Joined: Thu Apr 07, 2011 7:41 pm
Location: Kraina deszczowcow- Worcester

Re: Modelarstwo

Postby marcin belgia » Sat Apr 09, 2011 9:23 am

ja sie bawie :)
Image
The best league in the world...
User avatar
marcin belgia
 
Posts: 81
Joined: Sat Dec 25, 2010 9:33 pm

Re: Modelarstwo

Postby Kosynier » Sat Apr 09, 2011 1:54 pm

Ja sie bawilem jak bylem mlody , teraz z stary to mam mni czasu :evil:
Image"Polskie żołnierzy przyjezdzace ze wszystkich krajów , walcza o wolność innych narodów,Lecz umieraja zawsze z myślą o Polsce ."
When one man says to another,"I know what let's do today, let's play the war game."... everybody dies !
User avatar
Kosynier
 
Posts: 407
Joined: Mon Sep 20, 2010 10:50 am
Location: Na drugi stronie kanalu la manche

Re: Modelarstwo

Postby Jurgen » Sat Apr 09, 2011 2:17 pm

Rekonstruktor ktory zaczynal swoja przygode czynienia historii namacalna od modelarstwa to juz niemal stereotyp :)
Ja kiedys sklejalem w skali 1:35 modele wozow bojowych, glownie niemieckich bo jak ktos kiedys napisal "... malownicza roznorodnosc ich sprzetu przyciaga dzis modelarzy..." ale po paru latach mi przeszlo, zwlaszcza gdy zaczalem sie "bawic" w rekonstrukcje.

Do tej pory jednak doceniam piekno ladnie wykonanych modeli a ze sklejac mi sie juz nie chce a jednoczesnie lubie sie otaczac przedmiotami ktore sa kojazone z moja pasja zas moje "fanty" do rekonstrukcji leza w Polsce bo tam uprawiam ta "dyscypline" przeto zaczalem zbierac tutaj gotowce. Padlo na wyroby firmy znanej i cenionej przez modelarzy tj. Dragon a konkretnie serie ich gotowcow Dragon Armor w skali 1:72 ktora to w liczbie 27 zapelnila moj regalik do szczetu. Dziewiec z nich to rozne wersje Shermann'a a pozostale 18 to rozne pojazdy pancerne niemieckie.

Image

Image

Po jakims czasie stwierdzilem, ogladajac wystawke w sklepie sieci Antics ze modele samolotow rownierz fajnie wygladaja i tak zaczela sie przygoda z seria Warbirds firmy Corgi. A ilez bylo radosci i frustracji gdy sie okazalo ze z tej serii jest kilka modeli ktore obowiazkowo trzeba miec a juz dawno przestaly byc produkowane i zniknely ze sklepow... Emocje lepsze niz te przy sklejaniu :D

Image
"Tylko krowa nie zmienia pogladow"... Czasem fajnie jest obronic swoje poglady i pozostac jeszcze przez chwile beztroska krowa.
"Zycie to jest to co nam sie zdarza gdy mamy plany"
Jurgen
 
Posts: 63
Joined: Thu Apr 07, 2011 7:41 pm
Location: Kraina deszczowcow- Worcester

Re: Modelarstwo

Postby peterh35 » Sat Apr 09, 2011 5:51 pm

:D no i Ja sie dopisze bawie sie w to i mam frajde ze sklejania a co do czasu jakis tam wygospodaruje ,oczywiscie idąc śladami większosci sklejam wozy należące do CIEMNEJ STRONY MOCY :lol: no ale i o moich idolach nie zapomniałem, obecnie na warsztacie -M4A4 SHERMAN FIREFLY- 2 Pułk Pancerny 1 Dyw Panc PSZ
-M16 HALFTRUCK MGC- 1 Pułk Przeciwlotniczy 1 Dyw Panc PSZ
z modelarskim pozdrowieniem :D
User avatar
peterh35
 
Posts: 22
Joined: Sun Jan 16, 2011 8:09 pm
Location: Lincoln/Lincolnshire

Re: Modelarstwo

Postby Jurgen » Sun Apr 10, 2011 7:53 am

Marcin, a mozesz jakies fotki wrzucic?
peterh35- a Twoje zdjatka gdzies wcielo... :(
"Tylko krowa nie zmienia pogladow"... Czasem fajnie jest obronic swoje poglady i pozostac jeszcze przez chwile beztroska krowa.
"Zycie to jest to co nam sie zdarza gdy mamy plany"
Jurgen
 
Posts: 63
Joined: Thu Apr 07, 2011 7:41 pm
Location: Kraina deszczowcow- Worcester

Re: Modelarstwo

Postby marcin belgia » Sun Apr 10, 2011 8:05 am

Ja zaczynalem od modeli niemieckich (ale tylko przez chwile) a pozniej same amerykanskie robilem. Generalnie mialem okres, ze robilem wszystko na zamowienie dla ludzi - czolgi, figury w 120mm. Generalnie moje modele sa w swiecie. Najwiecej przyjemnosci mam ze sklejania, przerabiania i malowania. Jak juz jest skonczony to trafia do czyjejs kolekcji. Ostatnio robilem tylko czolgi z 1 Dyw Panc i 2KP. Zrobie lepsze foty to wrzuce. Zostal mi jeszcze sherman z 2KP i stuart z 1 Dyw. Pan.
Ostatnio rzucilem sie w wir figur i popiersi. Tutaj kilka fotek. Polecam kazdemu Young Miniatures
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
The best league in the world...
User avatar
marcin belgia
 
Posts: 81
Joined: Sat Dec 25, 2010 9:33 pm

Re: Modelarstwo

Postby Jurgen » Sun Apr 10, 2011 8:10 am

Wow!!! :o Chyle czola...

A moze ktos jest posiadaczem RC 1/16 z EAG lub Infra Red Combat System?
Szukam kogos do zabawy.
"Tylko krowa nie zmienia pogladow"... Czasem fajnie jest obronic swoje poglady i pozostac jeszcze przez chwile beztroska krowa.
"Zycie to jest to co nam sie zdarza gdy mamy plany"
Jurgen
 
Posts: 63
Joined: Thu Apr 07, 2011 7:41 pm
Location: Kraina deszczowcow- Worcester

Re: Modelarstwo

Postby Sebol » Sun Apr 10, 2011 3:49 pm

Marcin - szacunek :) Ładny ten pionier - możesz dać fotkę całej postaci ?
Sebol
 
Posts: 887
Joined: Tue Jun 29, 2010 10:24 pm

Re: Modelarstwo

Postby marcin belgia » Sun Apr 10, 2011 4:04 pm

dzieki za mile slowa. To sa popiersia w 1/9. Mam jeszcze kilka na warsztacie :) Pionier byl wzorowany na slynnym zdjeciu z bitwy nad Somma.
Image
Image
The best league in the world...
User avatar
marcin belgia
 
Posts: 81
Joined: Sat Dec 25, 2010 9:33 pm

Next

Return to Hyde Park

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron