Broń krótka do celów ASG - przeniesione

Wiadomo ;)

Re: Broń w rękach żołnierzy SBSK/3DSK

Postby Piotr Smolański » Tue Nov 20, 2012 9:25 pm

Mówimy całkowicie obok siebie.
Wiem już mniej więcej czego potrzebuję - dzięki za pomoc :)
Piotr Smolański
 
Posts: 36
Joined: Fri Oct 12, 2012 10:14 am

Re: Broń w rękach żołnierzy SBSK/3DSK

Postby czaja » Tue Nov 20, 2012 10:05 pm

Witam
że się zapytam
Piotr Smolański wrote:To jest energia pocisku która sprawia że na bliskich dystansach nie można z tego strzelać do ludzi, bo będzie im trzeba wydłubywać kulki z ciała.

A po co chcesz im wydłubywać te kulki? Chyba nie chcesz ich używać jeszcze raz i nie dlatego, że ci bronie ale nabój raz użyty nie nadaje się do użytku drugi raz bo jest mówiąc najprościej po prostu... jednorazowy :twisted:
Piotr Smolański wrote:Skoro żołnierze nie dozbrajali się sami, to najsensowniejszy będzie pistolet niemiecki, o wysokiej wartości jako trofeum.

A to co ty tutaj mówisz to takie typowo amerykańskie i jak wypisz wymaluj "Kompania braci"
Nasi jak zauważyłeś mieli jedna walkę i potem nic, wiec za dużo trofeów nie mieli.
Pozdrawiam
Żeby rekonstrukcja miała smaczek raz włóż pełny raz ślepaczek
User avatar
czaja
 
Posts: 269
Joined: Tue Jun 29, 2010 10:30 pm

Re: Broń w rękach żołnierzy SBSK/3DSK

Postby Andrzej » Tue Nov 20, 2012 10:40 pm

Piotr Smolański wrote:Powtarzam że chodzi mi o użycie broni w warunkach bojowych, nie do pasa poza polem bitwy.(...) Więc potrzebuję pistoletu do bronienia się na krótkim dystansie i staram się znaleźć taki, który byłby najmniej od czapy, albo miał największe szanse znalezienia się na polu bitwy.
Ale o jakich warunkach bojowych mówisz ?? Jeśli nie interesują cię realia bitwy w której brała udział Brygada Spadochronowa a tylko rozgrywka ASG to możesz równie dobrze wziąć Desert Eagla i też będzie super :twisted: .
Piotr Smolański wrote:Skoro żołnierze nie dozbrajali się sami, to najsensowniejszy będzie pistolet niemiecki, o wysokiej wartości jako trofeum.
Mało prawdopodobne - patrz wyżej - chociaż nie niemożliwe. Jeśli już to myślę, że bardziej prawdopodobne było użycie brytyjskiej broni krótkiej znalezionej, podarowanej przez jakiegoś angola ... lub tym podobne.




Ale możliwe, że mówimy "całkowicie obok siebie" ...
_______________________________
Pozdrawiam

Andrzej Mazur

Image

"W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze,
to jest niedobrze"

ks. Jan Twardowski
User avatar
Andrzej
 
Posts: 789
Joined: Tue Jun 29, 2010 10:12 pm
Location: Kettering

Re: Broń w rękach żołnierzy SBSK/3DSK

Postby DANIEL69 » Tue Nov 20, 2012 11:10 pm

Witam ponownie

Piotrze to nie jest tak, że mówimy obok siebie, airsoft historyczny(a założyłem, że o takim mowa) podobnie jak grupy rekonstrukcji historycznej starają się dbać o możliwie wierne odtworzenie czy to bitwy, czy umundurowania, a jak wiemy diabeł tkwi w szczegółach.
Zastanów się nad wyborem broni bo do celów airsftowej potyczki optymalnym wyborem byłby
sten, na rynkuairsoftowców można już teraz kupić zestawy do waloryzacji na stena piąteczke,
prędkość kólki w tych pistoletach maszynowych wach się pomiędzy 350-380 fps.
takie osiągi są maksymalme dla broni automatycznej dopuszczanej do strzelanek w uk.
Jeślijuż koniecznie chcesz posiadać pistolet to na ryku jest wiele replik colta oraz jedna lub dwie repliki Browning'a HP.

Powiem Ci również, iż osiągi karabinu, który wybrałeś też nie są sztywną regułą są zależne od konkretnego egzemlaża i wachają się w przedziale 380-450fps to są wyniki dla kólek 0.20
i możesz mi wierzyć przy tych osiągach nic nikomu nie musisz wydłubywać, no chyba że trafisz w dziurkę od nosa lug ucho aleto już zadanie dla snajpera :twisted:

pozdrawiam

Daniel
User avatar
DANIEL69
 
Posts: 271
Joined: Thu Oct 18, 2012 4:35 pm
Location: Leicester, Leicestershire

Re: Broń w rękach żołnierzy SBSK/3DSK

Postby Kosynier » Wed Nov 21, 2012 6:24 am

:? Ja juz tutaj nic nie rozumie :( Bo teraz na kilka forow spadaja czlonkowie ktore robia ASG , ale na koncu jak maja pytanie to wszystko spada w wiadomościach gdzie my rozmowiamy o rekonstrukcji i jak byc najblisko prawdy .

To tylko pomysl ale moze Andrej by otwarlesz jedna strone dla ASG w Polskiech mundurach ???
Image"Polskie żołnierzy przyjezdzace ze wszystkich krajów , walcza o wolność innych narodów,Lecz umieraja zawsze z myślą o Polsce ."
When one man says to another,"I know what let's do today, let's play the war game."... everybody dies !
User avatar
Kosynier
 
Posts: 407
Joined: Mon Sep 20, 2010 10:50 am
Location: Na drugi stronie kanalu la manche

Re: Broń w rękach żołnierzy SBSK/3DSK

Postby Piotr Smolański » Wed Nov 21, 2012 10:01 am

DANIEL69 wrote:Piotrze to nie jest tak, że mówimy obok siebie, airsoft historyczny(a założyłem, że o takim mowa) podobnie jak grupy rekonstrukcji historycznej starają się dbać o możliwie wierne odtworzenie czy to bitwy, czy umundurowania, a jak wiemy diabeł tkwi w szczegółach.


I właśnie dlatego piszę że staram się znaleźć sobie broń która byłaby najbardziej prawdopodobna, najmniej od czapy. Na trucie o Desert Eaglach powyżej nie chce mi się nawet odpowiadać. Nie będę się również kłócił z rzeczywistością, rzeczywistość w takich kłótniach wygrywa. A jest taka że o ile żołnierz SBS mógł spokojnie używać swojego Lee Enfielda na bliskim dystansie, ja nie mogę go użyć poniżej 30m (co z rezerwą bezpieczeństwa daje jakieś 40m). Oczywiście mogę używać brzydkich słów i ciężkich spojrzeń, ale te są mało efektywne. Więc potrzebuję pistoletu nie bo mi się uwidziało że będę paradował przez miasto jako combat choinka, z LE, pistoletem, karabinem maszynowym, bazooką i "zdobycznym" Zielgerät 1229 "Vampir", tylko dlatego że jest to zwykły praktyczny wymóg. Skoro "muszę" mieć pistolet, to chcę znaleźć taki który będzie najbardziej prawdopodony.

DANIEL69 wrote:Zastanów się nad wyborem broni bo do celów airsftowej potyczki optymalnym wyborem byłby
sten, na rynkuairsoftowców można już teraz kupić zestawy do waloryzacji na stena piąteczke,


Tak, ale dowiedziałem się od chłopaków z grupy (i tak to wygląda na zdjęciach) że sten był bronią podoficera albo oficera a zwykli żołnierze mieli Lee Enfieldy.

DANIEL69 wrote:Jeślijuż koniecznie chcesz posiadać pistolet to na ryku jest wiele replik colta oraz jedna lub dwie repliki Browning'a HP.


Na rynku jest sporo replik pistoletów z WWII, i szwabskich i alianckich. Jest mi dość obojętne który kupię, po prostu chciałem wybrać taki który byłby najbardziej prawdopodobnym/najmniej nieprawdopodobnym wyposażeniem żołnierza. Skoro w ogóle nie mieli własnych, wychodzi że potrzebuję "trofeum". Na razie myślę o Lugerze albo Mauserze.
Piotr Smolański
 
Posts: 36
Joined: Fri Oct 12, 2012 10:14 am

Re: Broń w rękach żołnierzy SBSK/3DSK

Postby Andrzej » Wed Nov 21, 2012 10:43 am

Piotr Smolański wrote:(...)Na trucie o Desert Eaglach powyżej nie chce mi się nawet odpowiadać. (...)
Nawet się tego nie spodziewałem :twisted: .

Piotr Smolański wrote:Jest mi dość obojętne który kupię, po prostu chciałem wybrać taki który byłby najbardziej prawdopodobnym/najmniej nieprawdopodobnym wyposażeniem żołnierza. Skoro w ogóle nie mieli własnych, wychodzi że potrzebuję "trofeum". Na razie myślę o Lugerze albo Mauserze.
Skoro użycie każdego z nich przez zwykłego żołnierza 1SBS jest równie mało prawdopodobne, to tak jak napisałem możesz sobie kupić każdego :roll: .

Piotr Smolański wrote:Tak, ale dowiedziałem się od chłopaków z grupy (i tak to wygląda na zdjęciach) że sten był bronią podoficera albo oficera a zwykli żołnierze mieli Lee Enfieldy.
A zdjęcia były z jakiego okresu ?? Szkolenia w Szkocji czy operacji M-G ?? Czy może powojenne, z okupacji ??

Ale jeśli nasza wiedza (oczywiście niepełna) Ci niewystarcza to proponuję zobaczyć etat uzbrojenia i wyposażenia Brygady lub poczytać chociażby Stasiaka lub Cholewczyńskiego. Jakoś mało zabawne jest odpowiadanie na pytanie kiedy pytający ma już gotową odpowiedź i mało go interesują fakty :evil:

Ale znowu chyba rozmowiamy "całkowicie obok siebie" ... zresztą nie tylko w tym temacie :roll:
_______________________________
Pozdrawiam

Andrzej Mazur

Image

"W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze,
to jest niedobrze"

ks. Jan Twardowski
User avatar
Andrzej
 
Posts: 789
Joined: Tue Jun 29, 2010 10:12 pm
Location: Kettering

Re: Broń w rękach żołnierzy SBSK/3DSK

Postby Piotr Smolański » Wed Nov 21, 2012 11:05 am

Andrzej wrote:Jakoś mało zabawne jest odpowiadanie na pytanie kiedy pytający ma już gotową odpowiedź i mało go interesują fakty :


Kiedy czegoś nie wiem, wtedy pytam. Informacja że zwykli żołnierze używali Lee Enfieldów a nie Stenów nie pochodzi ode mnie, tylko od was, pytałem o to w czasie wspólnej wyprawy do Newark. Nie bardzo więc wiem z kim dyskutujesz - ze mną czy ze sobą? Jeśli ta informacja była fałszywa i zwykli żołnierze używali Stenów to zastanowię się ponownie.


Jeśli mówisz mi że prawdopodobieństwo posiadania przez żołnierza SBS Lugera i Desert Eagla jest takie same to ok, Twoja rzecz. Ja uważam inaczej.
Piotr Smolański
 
Posts: 36
Joined: Fri Oct 12, 2012 10:14 am

Re: Broń w rękach żołnierzy SBSK/3DSK

Postby Sebol » Wed Nov 21, 2012 11:46 am

viewtopic.php?f=36&t=55

Image

Luger nie jest pozbawiony sensu, zdjęcie wykonane przed operacją M-G, podczas wizytacji Władzia, należy pamiętać o werbowaniu do SBS żołnierzy, którzy brali udział w kampaniach: francuskiej,norweskiej,afrykańskiej i choćby na takich terenach walk mogli "zdobyć" broń krótką. Oczywiście odtwarzając strzelca nie możesz biegać z bronią krótką na wierzchu w świetle regulaminów i faktów, ale jakbyś się obszył na plutonowego w wzwyż to będzie to miało sens ;)
Sebol
 
Posts: 887
Joined: Tue Jun 29, 2010 10:24 pm

Re: Broń w rękach żołnierzy SBSK/3DSK

Postby Andrzej » Wed Nov 21, 2012 3:26 pm

Piotr Smolański wrote:Informacja że zwykli żołnierze używali Lee Enfieldów a nie Stenów nie pochodzi ode mnie, tylko od was, pytałem o to w czasie wspólnej wyprawy do Newark. Nie bardzo więc wiem z kim dyskutujesz - ze mną czy ze sobą? Jeśli ta informacja była fałszywa i zwykli żołnierze używali Stenów to zastanowię się ponownie.
Ja Ci powiedziałem, że strzelcy mieli wyłącznie Enfieldy :shock: :shock: :shock: . Używali zarówno karabinów jak i PM-ów. Wybór należy do Ciebie.
_______________________________
Pozdrawiam

Andrzej Mazur

Image

"W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze,
to jest niedobrze"

ks. Jan Twardowski
User avatar
Andrzej
 
Posts: 789
Joined: Tue Jun 29, 2010 10:12 pm
Location: Kettering

PreviousNext

Return to Hyde Park

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron