Broń krótka do celów ASG - przeniesione

Wiadomo ;)

Re: Broń w rękach żołnierzy SBSK/3DSK

Postby DANIEL69 » Wed Nov 21, 2012 10:38 pm

Witam

Dodam tylko małe co nieco do zamieszczonej fotki, :
-widzimy tylko kabure do p 08, ale nie wiemy nic o jej zawartości(a o to kruszymy kopie)
-piosiadacz pistoletu nie jest strzelcem,czy jak kto woli szeregowym żołnierzem
-kabura ta jest "przerobiona" (mocowanie do pasa) więc o jej pochodzeniu trudno dyskutować

Więc pozostańmy przy stwierdzeniu -ODTWARZAMY REGUŁE NIE WYJĄTKI

To tak jak ubrać się w Polski mundur i biegać z "mp-40" bo przecież gdziś jest takie zdjęcie i bylo to możliwe
sorrki ale nikt takich pomysłów nie ma, a ja takiego czegoś już zupełnie nie kujpuje.
Wyrażam tu tylko swoją opinnie, nie chcę nikogo obrażać i dyskutować co jest możliwe a co nie, jeśli to komuś
przeszkadza to jego problem .
Przepraszam jeśli nieco ostro, ale nie lubię rozdrabniać .... na atomy

pozdrawiam

Daniel
User avatar
DANIEL69
 
Posts: 271
Joined: Thu Oct 18, 2012 4:35 pm
Location: Leicester, Leicestershire

Re: Broń w rękach żołnierzy SBSK/3DSK

Postby Andrzej » Wed Nov 21, 2012 10:54 pm

Zgadzam się z Danielem.
Dorzucę jeszcze, że fotka jest najprawdopodobnie z początku istnienia brygady jeśli nie z czasów przedbrygadowych - brygady kadrowej a my mówimy o boju czyli czasie operacji M-G.
_______________________________
Pozdrawiam

Andrzej Mazur

Image

"W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze,
to jest niedobrze"

ks. Jan Twardowski
User avatar
Andrzej
 
Posts: 789
Joined: Tue Jun 29, 2010 10:12 pm
Location: Kettering

Re: Broń w rękach żołnierzy SBSK/3DSK

Postby Sebol » Wed Nov 21, 2012 11:01 pm

Witam,

Damianie nie chcesz dyskutować ale podajesz pod wątpliwość pewne fakty więc oto moje zdanie ;)

Kłania się czytanie ze zrozumieniem tego co napisałem pod zdjęciem, uniknął byś wtedy stresu w postaci, że ktoś tu sugeruje, że to jest poprawne.

Napisałem tylko, że taka sytuacja mogła mieć miejsce, a zdjęcie jest tego nie hipotetycznym przykładem.
I jeszcze raz bo już miałem telefony w tej sprawie, tka ja bym takiego czegoś w grupie nie przepuścił jak noszenie zdobycznych giwer, ale przypominam co poniektórym "nowo-znawcą" - że podczas jednej z naszych wspólnych rekonstrukcji dostaliśmy na wyposażenie K98 i był tam również mój Luger - wtedy to nikomu nie przeszkadzało, ba nawet niektórzy mówili że taka sytuacja na polu walki mogła wyniknąć, a w szczególności podczas obrony w okrążeniu.

DANIEL69 wrote:Witam
Dodam tylko małe co nieco do zamieszczonej fotki, :
-widzimy tylko kabure do p 08, ale nie wiemy nic o jej zawartości(a o to kruszymy kopie)
-piosiadacz pistoletu nie jest strzelcem,czy jak kto woli szeregowym żołnierzem
-kabura ta jest "przerobiona" (mocowanie do pasa) więc o jej pochodzeniu trudno dyskutować


A co do twoich postulatów to tak:
- tak widzimy kaburę do pistoletu P08 i zaręczam Ci, że nie wsadzisz do niej ani colta, ani enfielda/webleya ani visa, być może wszedł by P38, L-35 lub Nambu ale dwa ostatnie odpadają ze wzg. na pochodzenie ale... :lol: . Po za tym do brytyjskich kabur P08 nie wchodzi - sprawdzone więc dlatego ten żołnierz używa takiej a nie innej kabury.

- to jest wiadome i zostało napisane, pierwszy w szeregu prawda,

- co znaczy trudno dyskutować? , kabura jest produkcji niemieckiej, a kolor skóry sugeruje rok 1940 wzwyż, a to że sobie ją przerobił - mocowanie no cóż jak chciał nosić to musiał z tej przyczyny, że po niemiecku nosi się na lewym boku pasa. Na pewno też taki sposób jak na fotografii jest bardziej wygodny.
Sebol
 
Posts: 887
Joined: Tue Jun 29, 2010 10:24 pm

Re: Broń w rękach żołnierzy SBSK/3DSK

Postby Kangur AIF » Wed Nov 21, 2012 11:03 pm

DANIEL69 wrote:-widzimy tylko kabure do p 08, ale nie wiemy nic o jej zawartości(a o to kruszymy kopie)
-piosiadacz pistoletu nie jest strzelcem,czy jak kto woli szeregowym żołnierzem
-kabura ta jest "przerobiona" (mocowanie do pasa) więc o jej pochodzeniu trudno dyskutować


Do sztywnej kabury P08 nie wejdzie nic innego po za Lugerem P08 i tu nie ma co dywagować. No chyba że uw żołnierz miał Fiński pistolet Lahti L-35 lub japoński Nambu Typ 14.
A sama kabura ciężko powiedzieć jak jest zamocowana, równie dobrze może być doszyta do Oversmocka bo mocowania do pasa nigdzie nie widać.
"Dumny to kraj, który ma bohaterów... biedny to kraj, który ich potrzebuje"
Kangur AIF
 
Posts: 169
Joined: Sun Dec 12, 2010 8:04 am
Location: Poland

Re: Broń w rękach żołnierzy SBSK/3DSK

Postby Sebol » Wed Nov 21, 2012 11:05 pm

Przepraszam, Danielu - literówka ;)
Sebol
 
Posts: 887
Joined: Tue Jun 29, 2010 10:24 pm

Re: Broń w rękach żołnierzy SBSK/3DSK

Postby Kangur AIF » Wed Nov 21, 2012 11:07 pm

Ha... w tym samym momencie poszły dwa podobne wpisy ;)
"Dumny to kraj, który ma bohaterów... biedny to kraj, który ich potrzebuje"
Kangur AIF
 
Posts: 169
Joined: Sun Dec 12, 2010 8:04 am
Location: Poland

Re: Broń w rękach żołnierzy SBSK/3DSK

Postby Sebol » Wed Nov 21, 2012 11:11 pm

Taaaa zaraz napiszą, że to prowokacja albo zadzwonią :)))))

Proszę zdjęcia z rekonstrukcji:

viewtopic.php?f=28&t=200

;)
Sebol
 
Posts: 887
Joined: Tue Jun 29, 2010 10:24 pm

Re: Broń w rękach żołnierzy SBSK/3DSK

Postby DANIEL69 » Wed Nov 21, 2012 11:36 pm

Wypowiedż dotyczyła zdjęcia nie tego co piałeś i tylko moim i prezentowała mój prywatny pogląd na temat, nie mam pojęcia na jakich rekonstrukjach i z kim bywałeś , co tam było a czego nie oraz co i komu przeszkadza.
Powiem więcej to nie moja bajka.

Zaznaczam jeszce raz, odnoszę się do zasad rekonstrukcji historycznych i o tym pisałem, jeśli masz ochotę rozmawiać na ten temat to prosze, a o osóbach ich telefonach itp. nie ten adres(czyli nie ze mną-aby znowu nie było, że ograniczam wolność słowa na forum).

Pozdrawiam
Daniel
User avatar
DANIEL69
 
Posts: 271
Joined: Thu Oct 18, 2012 4:35 pm
Location: Leicester, Leicestershire

Re: Broń w rękach żołnierzy SBSK/3DSK

Postby Maciek » Thu Nov 22, 2012 8:54 am

Panowie, widze ze pojawiaja sie "negatywne wibracje" wiec moze to najlepszy czas na podsumowanie watku?

pierwsze primo ;) w ASG bron zdobyczna bron krotka moze byc uzywana, choc nie ma na to zarowno jednoznacznych za jak i przeciw

drugie primo ;) w rekonstrukcji: wystawy statyczne bron krotka <bryt./amer.> przysluguje podoficerom i oficerom, "w boju" bron niemiecka nie powinna byc uzywana.

p.s. mam na mysli "spadakow".

Moze Andrzej zamknie juz watek?
"We do not beg for freedom - we fight for it."
User avatar
Maciek
 
Posts: 258
Joined: Wed Jun 30, 2010 7:06 pm
Location: Purfleet, Essex

Re: Broń w rękach żołnierzy SBSK/3DSK

Postby Sebol » Thu Nov 22, 2012 9:18 am

Witam,

To może napiszę Ci Damianie, że byłem twórcą m.in. regulaminu mundurowego dla grupy FTF oraz dbałem o jej wygląd zewnętrzny - czyli co kto jak powinien nosić itp.
Wszystko zależy od ustaleń wewnętrznych przed rekonstrukcją, jeśli mówimy tak dla broni zdobycznej to tylko i wyłącznie podczas rekonstrukcji w danych realiach pola bitwy.
Nikt nie będzie chodził z MP40 podczas wystawki, a tym bardziej szeregowy ale podczas bitwy np. w Oosterbeek - można jednego z tłumu wyposażyć w coś niemieckiego prawda ? Podkreśli to charakter walk w okrążeniu.

Ja naprawdę szanuje Twój pogląd bo z zasad jest bliski mojemu - reguła, a nie wyjątek. Też turlał bym się ze śmiechu widząc na rekonstrukcji strzelca SBS z MP40 - ale powtarzam na rekonstrukcji, a nie podczas gry ASG.

Post mój był odpowiedzią na pytanie Piotra S. A następny komentarzem do Twojego postu, w którym próbowałeś podważyć możliwość użycia P08 itd.

Mój post miał za zadanie przypomnieć pewnemu gronu ludzi, że jeszcze nie tak dawno nie mieli nic przeciwko, temu że na inscenizacji znajduje się broń zdobyczna, a teraz próbują odciąć się od tego rękami i nogami. No cóż jest w tym jakiś postęp.

Piotr S. nie jest rekonstruktorem, przynajmniej na razie, działa na polu ASG i to daje mu pewną elastyczność.
Jednak zadając pytanie, z góry określił że musi mieć pistolet do gry na krótki dystans i do tego ma być zgodny z realiami ówczesnego pola walki.
Więc nie widzę powodu żeby pewne osoby były teraz oburzone moim przyzwoleniem na taką możliwość bo jeszcze raz przytoczę to co napisałem:

"Luger nie jest pozbawiony sensu, zdjęcie wykonane przed operacją M-G, podczas wizytacji Władzia, należy pamiętać o werbowaniu do SBS żołnierzy, którzy brali udział w kampaniach: francuskiej,norweskiej,afrykańskiej i choćby na takich terenach walk mogli "zdobyć" broń krótką. Oczywiście odtwarzając strzelca nie możesz biegać z bronią krótką na wierzchu w świetle regulaminów i faktów, ale jakbyś się obszył na plutonowego w wzwyż to będzie to miało sens
"

I do tyczy to tematu ASG i konkretnego problemu walki na krótkim dystansie, a nie paradowania na rekonstrukcji.

Mam nadzieję że chyba wszyscy zrozumieli moje stanowisko.

Proponuje adminowi w ogóle wycięcie tych dywagacji i przeniesienie postów do wątku o ASG :roll:
Sebol
 
Posts: 887
Joined: Tue Jun 29, 2010 10:24 pm

PreviousNext

Return to Hyde Park

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests

cron