Jeep a Willys a MB

Wiadomo ;)

Jeep a Willys a MB

Postby czaja » Fri Mar 29, 2013 12:16 am

Witam
Pytanie dla zaangażowanych.
Czy ktoś się orientuje jak dużo pracy oraz nakładu potrzebuje "prze konwertowanie" M151A2 z 1977/78 na Willysa, Jeepa MB drugowojennego? :?:
Panowie "koszerni" tudzież łupieżcy szczegółów nie krzyżujemy ale zastanówmy się czy to ma sens a jak nie to delikatnie mi to zasygnalizujcie :mrgreen:
Pozdrawiam "sinooki" :lol: Adam
Żeby rekonstrukcja miała smaczek raz włóż pełny raz ślepaczek
User avatar
czaja
 
Posts: 269
Joined: Tue Jun 29, 2010 10:30 pm

Re: Jeep a Willys a MB

Postby Kosynier » Fri Mar 29, 2013 6:16 am

Adas spytaj sie z by przejść przez emisję " Pimp My Ride " :lol: :lol: :lol: Jest wielka roznica miedze MUTT i Willysa :shock: :shock: :shock:
Lepiej szukaj za Francuska M201 ( Hotchkiss )
http://www.milweb.net/classifieds.php?type=13
Image"Polskie żołnierzy przyjezdzace ze wszystkich krajów , walcza o wolność innych narodów,Lecz umieraja zawsze z myślą o Polsce ."
When one man says to another,"I know what let's do today, let's play the war game."... everybody dies !
User avatar
Kosynier
 
Posts: 407
Joined: Mon Sep 20, 2010 10:50 am
Location: Na drugi stronie kanalu la manche

Re: Jeep a Willys a MB

Postby przemek85 » Fri Mar 29, 2013 9:28 am

Adaś to jak vw golfa 6 robić dwójkę ;) A tu masz gotowe hotchkiss-y z kraju Kosyniera po przeróbce na drugą wojne.
Image
User avatar
przemek85
 
Posts: 463
Joined: Sat Sep 24, 2011 8:11 am

Re: Jeep a Willys a MB

Postby czaja » Fri Mar 29, 2013 11:45 am

Dzięki za odp. Pytałem bo tak się zastanawiałem na ile duża jest różnica ale jak mówicie, że kolosalna to przyjąłem do wiadomości.
Pozdrawiam
P.S.
Nie ma w was żyłki boba the buildera :twisted:
Żeby rekonstrukcja miała smaczek raz włóż pełny raz ślepaczek
User avatar
czaja
 
Posts: 269
Joined: Tue Jun 29, 2010 10:30 pm

Re: Jeep a Willys a MB

Postby przemek85 » Fri Mar 29, 2013 12:58 pm

Proponuje Ci znaleźć rame od suzuki jimmy z silnikiem co mniejsza kolosalnie eksploatację. Bude natomiast znaleść współczesna replike i bawić sie w urealnianie repliki;)tylko czy koszta takiej zabawy są mniejsze niż kupienie oryginału? Nie wiem.
Image
User avatar
przemek85
 
Posts: 463
Joined: Sat Sep 24, 2011 8:11 am

Re: Jeep a Willys a MB

Postby enfield » Mon Apr 15, 2013 8:45 pm

W kwestii rekonstrukcji i oryginalnego willisa, to wydaje mi się, że nie jest do dobre połączenie, mamy w grupie kolegę który posiada wojennego willisa z oryginalnym silnikiem. Niestety pożytek z tego pojazdu jest niewielki ponieważ ciągle coś odmawia w nim posłuszeństwa, trzeba traktować go bardzo delikatnie, a żeby zabrać go gdzieś dalej potrzebna jest laweta, co powiększa koszty eksploatacji. Osobiście kasę wydałbym na replikę, lub Hotchkissa, wojenny oryginał będzie rekonstrukcje znosił równie dobrze, co 70 letni battledress czołganie.
enfield
 
Posts: 42
Joined: Tue Sep 14, 2010 8:01 pm


Return to Hyde Park

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron