ABWO 2012

Byliśmy tam i tam i ...

Re: ABWO 2012

Postby Sebol » Thu Sep 13, 2012 4:46 pm

Ja niestety nie pojawię się w tym roku na ABWO :( (brak możliwości uzyskania urlopu).

Życzę wam udanej imprezy ;)
Sebol
 
Posts: 887
Joined: Tue Jun 29, 2010 10:24 pm

Re: ABWO 2012

Postby Kosynier » Thu Sep 13, 2012 5:49 pm

:( Szkoda !!! Dziekujemy !!!! Trzymac tez kciuki ;) Czykam co powie Plutony ;)
Image"Polskie żołnierzy przyjezdzace ze wszystkich krajów , walcza o wolność innych narodów,Lecz umieraja zawsze z myślą o Polsce ."
When one man says to another,"I know what let's do today, let's play the war game."... everybody dies !
User avatar
Kosynier
 
Posts: 407
Joined: Mon Sep 20, 2010 10:50 am
Location: Na drugi stronie kanalu la manche

Re: ABWO 2012

Postby czaja » Thu Sep 13, 2012 10:53 pm

Witam
Bardzo chciałem pojechać ale niestety nie dałem rady.
Musicie sobie dać radę beze mnie (może jakoś się uda ;) )
Pozdrawiam i życzę udanej zabawy
Adam
Żeby rekonstrukcja miała smaczek raz włóż pełny raz ślepaczek
User avatar
czaja
 
Posts: 269
Joined: Tue Jun 29, 2010 10:30 pm

Re: ABWO 2012

Postby Kosynier » Fri Sep 14, 2012 10:20 am

:o :shock: :( :( :( :( :cry: No to ale smutna wiadomosc :cry: bardzo szkoda :|
Dzieki Adam ! moze na drugi rok ;)
Image"Polskie żołnierzy przyjezdzace ze wszystkich krajów , walcza o wolność innych narodów,Lecz umieraja zawsze z myślą o Polsce ."
When one man says to another,"I know what let's do today, let's play the war game."... everybody dies !
User avatar
Kosynier
 
Posts: 407
Joined: Mon Sep 20, 2010 10:50 am
Location: Na drugi stronie kanalu la manche

Re: ABWO 2012

Postby Andrzej » Fri Sep 14, 2012 3:03 pm

Witam

Ja również nie jadę w tym roku :(. Bawcie się dobrze i pozdrówcie Driel i weteranów od nas :)
_______________________________
Pozdrawiam

Andrzej Mazur

Image

"W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze,
to jest niedobrze"

ks. Jan Twardowski
User avatar
Andrzej
 
Posts: 789
Joined: Tue Jun 29, 2010 10:12 pm
Location: Kettering

Re: ABWO 2012

Postby Kosynier » Fri Sep 14, 2012 7:04 pm

Witam ;

:o :o :o Bardzo Bardzo szkoda !!! Dziekuje i sprobujemy ;)

Pozdro
KOsa
Image"Polskie żołnierzy przyjezdzace ze wszystkich krajów , walcza o wolność innych narodów,Lecz umieraja zawsze z myślą o Polsce ."
When one man says to another,"I know what let's do today, let's play the war game."... everybody dies !
User avatar
Kosynier
 
Posts: 407
Joined: Mon Sep 20, 2010 10:50 am
Location: Na drugi stronie kanalu la manche

Re: ABWO 2012

Postby marcin belgia » Tue Sep 25, 2012 7:33 pm

Jak to sie mowi "Vidi, vendi, vici". Bylismy, bawilismy sie i wrocilismy cali i zdrowi (choc nie bez przeszkod:)).
Sklad byl maly ale silny: Marek (aka Mark I), Marek z Brighton (aka Mark II), Kosa i ja. W czwartek sprawnie postawilismy namiot pomimo braku rowniez sledzi ktore zapodzialy sie rok temu z linami :) Chcielismy isc do muzeum ale bylo 10 do zamkniecia wiec nie bylo sensu. Z braku zajec poszlismy na przyslowiowe piwo. Wieczor byl sympatyczny ale niewiele spektakularnych rzeczy sie dzialo.
Piatek rozpoczelismy pod obeliskiem, jak zawsze. Byla nas mala grupa wiec pojechalismy jeepami. Pozniej battlefield tour. Bylo ok, poznalismy super ekipe z UK z ktora bawilismy sie do konca obozu. Wieczorem znow byla operacja Berlin a po akcji rozgrzalismy sie w namiocie piwnym.
W sobote odpuscilismy zrzutowisko i poszlismy do muzeum i po wieniec. Byl piekny i ze swierzych kwiatow. Jednoglosnie zdecydowalismy, ze na szarfie bedzie napis "Tobie ojczyzno" i tak tez sie stalo. Po poludniu udalismy sie do Driel. Jak zawsze troche folkloru bylo ( piekna nasa polska cala :)). Najlepsze nylo przed nami. Spotkanie z weteranami bylo znow niezapomniane. Dlugo by opowiadac i i tak by sienie dalo. Niesamowici ludzie i niesamowite historie. W tym roku udalo mi sie porozmawiac z pilotem dakoty ktory zrzucal naszych jak rowniez angliko i 101 Dyw. Pow.-des. Niestamowite opowiesci. Dzentelman skonczyl kariere wojskow w 1972! Wieczor spedzielismy w towarzystwie chlopcow z rekonesansu (naszych nowych przyjaciol) ktorzy powiedzieli, ze za rok beda w polskich mundurach!
W niedziele nie bylo marszu i w zwiazku z tym poszlismy na cmentarz. Byla uroczysta msza ale nie zostalismy do konca. Znow troche rozmow z weteranami i wrocilismy do obozu. Po poludniu jeepami pojechalismy do muzeum. Po powrocie pakowanie no i czas pozegnan.
Bylo naprawd super! Nie poweim, ze lepiej niz innymi razami. Poprostu inaczej. Kazdy wyjazd do Oosterbeek jest inny i na swoj sposob magiczny.
Dziekuje chlopakom,ze wytrzymali ze mna te kilka dni. Nie bylo na pewno latwo :) Nie mowiac juz o zimnie za ktore nam wszystkim nalezy sie conajmniej slowo uznania ;)
Ponizej kilka zdjec. Wiecej z obchodow mozna zobaczyc na stronie stowarzyszenia z Driel.

piatek na jeepach

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

operacja berlin

Image
Image

sobota w Driel

Image
Image
Image
Image

niedziela na cmentarzu

Image
Image
Image

varia :) namiot piwny i ja po wygrzebaniu sie ze spiwora. Nie ubralem sie tak bo bylo na zewnatrz zimno tylko ja tak spalem :/

Image
Image
Image
The best league in the world...
User avatar
marcin belgia
 
Posts: 81
Joined: Sat Dec 25, 2010 9:33 pm

Re: ABWO 2012

Postby Andrzej » Tue Sep 25, 2012 10:14 pm

Marcin wielkie dzięki za relację :). Wygląda, że bawiliście się dobrze no i znowu spotkaliście się z weteranami. A propos nie było w tym roku umywalek z bieżącą wodą ?? ;)
_______________________________
Pozdrawiam

Andrzej Mazur

Image

"W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze,
to jest niedobrze"

ks. Jan Twardowski
User avatar
Andrzej
 
Posts: 789
Joined: Tue Jun 29, 2010 10:12 pm
Location: Kettering

Re: ABWO 2012

Postby Sebol » Wed Sep 26, 2012 12:50 pm

Gratulacje dla polskiej reprezentacji, brawo panowie :)
Sebol
 
Posts: 887
Joined: Tue Jun 29, 2010 10:24 pm

Re: ABWO 2012

Postby Kosynier » Thu Sep 27, 2012 6:19 am

Image
Image
Image
Image
Image
Marcin z Panem Dick Ford , Pilot 315th Troop Carrier Group USAAF
Image
Panowie Stanisław OPALACZ i Josef " Zulu " WOJCIECHOWSKI
Image
Pani ..... Pestka w 1SBS
Image
Image"Polskie żołnierzy przyjezdzace ze wszystkich krajów , walcza o wolność innych narodów,Lecz umieraja zawsze z myślą o Polsce ."
When one man says to another,"I know what let's do today, let's play the war game."... everybody dies !
User avatar
Kosynier
 
Posts: 407
Joined: Mon Sep 20, 2010 10:50 am
Location: Na drugi stronie kanalu la manche

Previous

Return to Nasze rekonstrukcje

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests

cron