Duxford 2013

Byliśmy tam i tam i ...

Duxford 2013

Postby przemek85 » Mon Jun 17, 2013 5:41 pm

Po raz kolejny wzięliśmy udział w imprezie organizowanej w IWM Duxford. Najważniejsza impreza rekonstrukcyjna dotycząca alianckich wojsk powietrzno desantowych. Grupy odtwarzające jednostki angielskie, amerykańskie oraz my przypominający publiczności o wkładzie 1 Samodzielnej Brygady Spadochronowej. Staraliśmy się przedstawić powojenne wykorzystanie 1 SBS w okupacji Dolnej Saksonii w Niemczech u boku 1 Dywizji Pancernej.

Spadacy;
Image
A oto my;
Image
Diorama;
Image
Budka, spadek po szkopach;
Image
Spit w naszych barwach;
Image
Image
User avatar
przemek85
 
Posts: 463
Joined: Sat Sep 24, 2011 8:11 am

Re: Duxford 2013

Postby przemek85 » Mon Jun 17, 2013 5:48 pm

Kosynier pytałeś o mundury które użyliśmy, rzeczywiście np. warta przy budynku sztabu 2 bat. miała na sobie greatcaoty i spodnie garnizonowe;
Image


Jednak mamy zdjęcia potwierdzające że żołnierze używali jednak smocków i webbingu.
Spadacy z ochrony lotniska;
Image
Sprawdzający dokumenty;
Image
Zdjęcia z lat 45 i46.
Image
User avatar
przemek85
 
Posts: 463
Joined: Sat Sep 24, 2011 8:11 am

Re: Duxford 2013

Postby Kosynier » Mon Jun 17, 2013 7:05 pm

[quote="przemek85"
Image
Zdjęcia z lat 45 i46.[/quote]

Dzieki przemek ;) niestety ostanie zdjecie jest w czasie operacji MG tak jak ta z samolotem .
Nie mowie ze tak nie bylo .... ale myszle ze spodnie spadochronowe i denison musieli byc uzywane w jakies momenty sluzby , jak na pologonu i trening spadochronowe lub jakies przedstawienie przed organami .

Niestety to tylko spekulacja od moji strone bo brak informacjie dla mnie oproc kilka zdjecie nie mam takie ksiaki jak i wy .
Image"Polskie żołnierzy przyjezdzace ze wszystkich krajów , walcza o wolność innych narodów,Lecz umieraja zawsze z myślą o Polsce ."
When one man says to another,"I know what let's do today, let's play the war game."... everybody dies !
User avatar
Kosynier
 
Posts: 407
Joined: Mon Sep 20, 2010 10:50 am
Location: Na drugi stronie kanalu la manche

Re: Duxford 2013

Postby Kosynier » Mon Jun 17, 2013 8:12 pm

Image
Image
Image
Image
Image"Polskie żołnierzy przyjezdzace ze wszystkich krajów , walcza o wolność innych narodów,Lecz umieraja zawsze z myślą o Polsce ."
When one man says to another,"I know what let's do today, let's play the war game."... everybody dies !
User avatar
Kosynier
 
Posts: 407
Joined: Mon Sep 20, 2010 10:50 am
Location: Na drugi stronie kanalu la manche

Re: Duxford 2013

Postby DANIEL69 » Mon Jun 17, 2013 8:48 pm

Hejka

Polemikował bym co do zdjęć, ale w różnych żródłach mogą być różnie podpisane osobiście jestem przekonany, że nie są to zdjęcia z "Market Garden" i raczej zaufam swoim .

pozdrawiam
Daniel
User avatar
DANIEL69
 
Posts: 271
Joined: Thu Oct 18, 2012 4:35 pm
Location: Leicester, Leicestershire

Re: Duxford 2013

Postby Maciek » Mon Jun 17, 2013 10:11 pm

Zacznę od podziękowań: dla Przemka- za trud włożony w budowę dioramy, dla Andrzeja- za "dopuszczenie do ruchu" ;), dla naszych uroczych koleżanek za obecność i uśmiech, dla Was wszystkich za świetną atmosferę :)
Mam nadzieję, na szybkie spotkanie :)
"We do not beg for freedom - we fight for it."
User avatar
Maciek
 
Posts: 258
Joined: Wed Jun 30, 2010 7:06 pm
Location: Purfleet, Essex


Return to Nasze rekonstrukcje

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron